Soukromé půjčky jsou půjčky, které poskytují různí soukromé osoby či soukromí investoři. Soukromé půjčky jsou poskytované bez prověřování registru dlužníků a často není důležitá ani výše vašeho příjmu. Soukromé půjčky jsou tedy určeny téměř pro každého, každý má šanci tuto půjčku získat.

Kdo nám poskytne soukromé půjčky ?

Soukromé půjčky nám ochotně poskytnou soukromé osoby, kteří se specializují na půjčování menších částek přímo lidem. Lidem půjčují svoje vlastní volné peníze, které chtějí tímto způsobem zhodnotit. Přece jen u soukromých půjček bývá docela vysoký roční úrok.

Využití soukromých půjček

Soukromé půjčky můžete použít opravdu na cokoliv. Patří mezi neúčelové půjčky, takže později nemusíte vůbec prokazovat za co jste vlastně svoje peníze utratily. Soukromé půjčky můžete tedy využít na zaplacení exekuci či jiných půjček. Nebo si můžete koupit to co zrovna potřebujete, nebo si můžete klidně zajet na dovolenou nebo koupit novou televizi s velkou obrazovkou.

Vyplatí se vůbec soukromé půjčky ?

Hned na začátku je třeba si říci, že soukromé půjčky patří k nejdražším půjčkám. Je tam nejen vysoký roční úrok, ale také další poplatky či sankce. Prostě u soukromých půjček nemůžete čekat, že budou tak výhodné jako třeba klasické bankovní půjčky. Soukromé půjčky jsou drahé, protože nemusíte prokazovat výši svých příjmů a zároveň se neprověřuje ani registr dlužníků. Věřitele se tak vysokými úroky jistí.

Soukromé půjčky vás mohou dostat do dluhové pasti

Dejte si dobrý pozor, aby vás soukromé půjčky nedostaly do dluhové pasti. Jsou to sice peníze na ruku, ale jsou pěkně drahé. Proto si tedy, vždy před podpisem přečtěte celou smlouvu. Důležité je také všemu ve smlouvě najisto rozumět a né si jen myslet, že tomu rozumemím. Většina lidí v České republice vůbec nečte smlouvy. Ale čtěte smlouvy, opravdu se to vyplatí !